otrdiena, 2016. gada 12. jūlijs

баня бочка отзывы владельцев, Павел Плескачев

Павел Плескачев, предприниматель: «Благодаря бане-бочке ( Pirts Muca ) у нас появилась бизнес-идея!»

«Вначале мы планировали построить баню на даче. Я искал варианты сруба – через Google, ss.lv. И там случайно увидел ‪#‎бани‬-бочки. Производителей было несколько. Стал пересматривать и остановился на сайте http://www.pirts.net/. Сейчас, когда анализирую, почему заказал именно здесь, понимаю, что решающим стало оформление сайта. Все наглядно, понятно. 
Удобный калькулятор на сайте
Особенно оценил наличие калькулятора. Еще не позвонив Игорю (Igors Balodis ), сам мог прикинуть, какие бывают бани, что можно дополнительно заказывать и какая будет примерная стоимость. Это была как интерактивная игра. Добавим бойлер – получается такая сумма. А что, если убрать бойлер – имеет ли смысл переплачивать? Или наоборот – стоит ли экономить, если определенная деталь сыграет важную роль в дизайне и общем виде? Например, панорамное стекло. Считаю, что без него ‪#‎баня‬ проигрывает. Особенно, если вы планируете постоянно перевозить ее, каждый раз выбирая новые живописные места. В общем, благодаря сайту я был максимально осведомлен и подготовлен. С Игорем оставалось обсудить сроки, детали. 
Баня с видом на Альпы

Процесс немного осложняло то, что заказ нужно было оформить на немецкую фирму. У меня бизнес в Мюнхене и большую часть года я провожу в Германии, но и тут мы нашли способы решения. А заодно родилась идея, что передвижная баня в принципе может переехать в Германию. Ведь если здесь баню-бочку предлагают взять в аренду, почему бы тоже самое не сделать в Германии? Я так загорелся идеей, что стал изучать имеющееся предложения и заметил, что в Баварии в отличие от Северной Германии эта тема еще не раскрыта. Представляете, горы, альпийские пейзажи, и вы любуетесь всей этой красотой через панорамное окно бани! К тому же в Альпах настолько хорошие дороги, что с перевозкой не должно возникнуть проблем даже на горном серпантине. 
А вот как провезти баню по автобану – это была целая задача. Вместе с прицепом баня весит 2,5 тонны. И машина моя столько же. Не дотащить! Пришлось воспользоваться услугами фирм по перевозке. Все-таки 2000 км! 
Эргономично и инновационно
Свою баньку мы уже успели опробовать в Латвии, на Лиго! При учете, что у нас не самая мощная печь – на 30 кг камней, баня растопилась в течение 40 минут. У нас 5-метровая модель, считаю, что это прекрасный показатель. 
Также мне понравились эргономичные скамейки. Когда пользуешься душем, поднимаешь, когда душ не нужен, опускаешь. Это здорово экономит место! 
Настоящая находка – это LED-освещение. Во-первых, сразу отпадает вопрос с покупкой специальных лампочек, которые выдерживают высокие температуры. Во-вторых, это экономично. В-третьих, LED-освещение можно выбрать любой цветовой гаммы. Приятно, когда производители реагируют на современные технологии и внедряют их в свои изделия. 
Важно, что уже к готовой бане можно в последствии делать пристройку, например, террасу. Поскольку эта баня уедет в Германию, планирую в следующем году сделать подарок родителям. Мы уже успеем оценить все нюансы имеющейся бани и более тщательно продумаем комплектацию. Может и производители предложат интересные решения. 
Для Германии это тестовый вариант. Если бизнес пойдет, обязательно закажем еще одну баню. Если нет, будем пользоваться сами, не пропадет!
Заказать и получить!
Не берусь оценивать, дешевле ли обходится баня-бочка по сравнению с построенной баней или срубом. Возможно, если строить самому, сумма выйдет такая же. Просто времени и сил потратишь больше, ведь там, где ремонт и стройка, всегда хватает сюрпризов – и по срокам, и по финансам. А тут ты подписываешь договор на определенный срок и получаешь свой заказ с заранее оговоренным счетом! Тебе не нужно никого контролировать, докупать материалы. Лишь дождаться готовой бани. Считаю, что цена полностью соответствует качеству и предложению. 
Мы не такие заядлые банщики. У профессионалов, вероятно, были бы свои комментарии. Но если оценивать чисто с потребительской точки зрения, мы очень довольны покупкой. Понравилось сотрудничать с Игорем. Исполнительный, общительный, хорошо подает информацию. Нам приятно было иметь с ним дело».

pirmdiena, 2016. gada 11. jūlijs

atsauksmes par mucu pirtīm. Sandras Omulīgā pirtsmuca Smiltenē.

Publiskas ‪#‎pirts‬ vietā pašiem sava tomēr labāka
Sandra Nestere no Smiltenes jau bija ieradusi un pat samierinājusies ar to, ka viņas vīrs, kuram dikten patīk pērties, regulāri devās pie draugiem vai sestdienās uz publisko pirti Silvā, kas atrodas netālu no Smiltenes. Laikam jau, vēlēdamās vīru biežāk redzēt mājās, Sandra viņam piedāvāja iegādāties pašiem savu pirti, un vīrs šādu domu ar prieku akceptēja. Ģimene atlikusi visas citas nepieciešamās vajadzības, tostarp arī paredzētos mājas uzlabošanas darbus, un par sakrāto naudu iegādājusies ovālveidīgu pirts mucu. 

- Nedaudz iepazīstiniet ar sevi.
- Esmu konditore – strādāju Smiltenē SIA „Draugs - SD”, kurai ir savs konditorejas cehs un pilsētas centrā veikaliņš „Pauze”. Tāpat konditorejas ceha produkciju var nopirkt blakus esošajā ēdnīcā. 
Es personīgi visvairāk darbojos ar rauga mīklām – cepu speķa pīrādziņus, kliņģerus, dažāda veida smalkmaizītes. 
- Vai arī mājās jūs daudz cepat?
- Principā tikai uz lieliem svētkiem, piemēram, uz Jāņiem pīrādziņus. Bet ikdienā gan ne – man drīzāk patīk rušināties pa dārzu, jo to uzskatu par sava veida atpūtu. 
- Kā jums ienāca prātā iegādāties sev ‪#‎pirtsmuca‬?
- Mūsu ģimenei Smiltenē ir privātmāja ar diezgan palielu zemes pleķīti. Kādreiz – vēl iepriekšējo saimnieku laikā – netālu no mājas slējās apkurināma siltumnīca, no kuras tagad palikuši tikai pamati. Tad nu nolēmām šos pamatus izmantot. Nedaudz tos pielabojām, pielāgojām pēc vajadzīgā izmēra, un uz tiem uzlikām ‪#‎pirtsmucu‬. Mums ir arī otra siltumnīca, tāpēc iepriekšējās pamati vairs nebija vajadzīgi. 
Vīram ļoti patīk tā #pirts būšana – iepriekš viņš regulāri brauca tad pie vieniem, tad pie otriem draugiem, bet sestdienās, kad publiskajā pirtī bija vīriešu kārta, devās uz turieni. Man nepatika, ka viņš tik bieži ir projām no mājas, un es viņam teicu: tu esi nopelnījis savu pirti. Un tā no Igors Balodisnopirkām tā saucamo Pirts Muca, lai jebkurā brīdī, kad ir vēlme, varētu to iekurināt un pērties. 
- Un kālab priekšroku devāt jau gatavai produkcijai, nevis uz esošiem pamatiem uzcēlāt stacionāru pirti? 
- Mēs par to domājām, bet izspriedām – lai visus materiālus iegādātos, iznāktu vēl dārgāk, nekā nopirkt jau gatavu, kuru turklāt tev pieved klāt un uzstāda. 
- Un kāpēc tieši pirti mucu, nevis kādu citu? 

- Tas bija 2015.gada vasarā. Mēs skatījāmies internetā, meklējām variantus, kas mums vizuāli varētu iepatikties. Dēli googlē ierakstīja‪#‎mucveidīgāspirtis‬, un http://www.pirts.net/  Igors Balodis bija tas, kurš uzreiz atvērās. Redzējām viņa reklāmu, kurā viņš stāstīja par savām pirtīm.Tā arī ar Igoru iepazināmies. 
Sazinājāmies ar viņu, Igors ieteica atbraukt uz Rīgu – Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika amatnieku tirdziņš , kur varēja aplūkot arī Igora pirtis un reāli apjēgt, kā tās izskatās dabā. Modelīši bija vairāki, arī mucveidīgā. Mēs gribējām, lai mūsu pirtiņai priekšiņa, lai mēs varētu tur vasarā vēl pasēdēt ārā. Tā sakot, vēlējāmies drusku savādāku, nekā bija Brīvdabas muzejā. Un tad Igors teica, ka līdzīga tai, ko gribam, ir Rūjienā un mēs varam aizbraukt to apskatīties. Tā arī izdarījām. Vienu gan tur uzreiz atskārtām – mēs savai pirtiņai vēlamies no ārpuses kurināmu krāsniņu. Rūjieniešiem tā bija iekšpusē, bet viņi pat paši atzina, ka tas radot neērtības, jo malka jānes pa iekšu un mēdz sabirt ne mazums gružu. 
Mūsu pirtiņai ieeja ir no gala, tad ir priekštelpiņa un tikai tālāk pati pirts. Savukārt ārpusē ir tāda kā terasīte ar jumtiņu – tur vasarā pēc pirts var sēdēt un atpūsties, savukārt priekštelpiņā to var darīt augu gadu. Terasīte ir dikten jauka – abās pusēs soliņi, gar malām mardziņas. Savukārt priekštelpiņai mēs pasūtījām nolaižamu galdu.
Mums nav kā citiem lielais panorāmas logs – mūsējai pirtiņai ir skaisti mazi lodziņi. Mēs uzreiz sapratām, ka gribam tādus mazos – nevajag, lai visi kaimiņi uz mums skatītos. 
Kopumā pirtiņa ir nedaudz vairāk nekā sešus metrus gara. Mūsu ģimenei ar tādu pilnībā pietiek – pēc lielākas netiecamies. Jo pirts jau domāta relaksācijai, atpūtai. 
- Bet Igors taču nebija vienīgais, kura variantus izskatījāt? 
- Mūs Igors pievilka ar sava piedāvājuma daudzveidību. Citiem ir standarts, bet Igoram izpaužas dažādas nianses. Pasūtītājs pats var izteikt vēlmi – kādas formas pirti vēlas, cik garu, kādu priekštelpiņu utt. Sapratām, ka Igoram ir tā lielākā izvēle, tāpēc arī pasūtījām pirti pie viņa. 
- Un cik ilgi staigājāt ar domu iegādāties pirti? 
- Bija sakrājusies naudiņa, turklāt pirts bija vīra lielākā vēlme. Tad es teicu: labi, lai notiek, lai mums ir pirtiņa! 
Kad Rūjienā pirti bijām apskatījuši un izdarījuši savu izvēli, Igors atbrauca pie mums ar visiem papīriem, apskatījās to vietu – pirti jau ved lielais transports, tāpēc bija svarīgi, lai ar to varētu piebraukt un pirti uzlikt. Bet mums jau plašs pagalms, tā ka šajā ziņā problēmu nebija. 
Pirts izgatavošana prasīja kādu pusotru mēnesi. Kad tā jau bija gandrīz nokomplektēta, mēs braucām uz Jelgavu, kur ir pirts izgatavotāju – firmasEkopirts-Rttimber – ražotne. Apskatījāmies to, pirms tā mums atvesta, vēl veicām dažas korekcijas, un tad gaidījām pirtiņu pie mums ierodamies. 
Kad to atveda, jau kopš pirmā brīža priecājāmies, cik tā skaista. Visi brauca skatīties. Kā jau pilsētā, kur viens otru pazīst – daudzi garāmgājēji apstājās un patīkami izbrīnīti teica: o, jums skaisti. Nu tiešām smuki.
Pirtiņa atrodas kādus 20 metrus no mājas – gandrīz dārza vidū. 
- Vai jau pirmajā vakarā, kad jums pirti bija atveduši un uzlikuši uz pamatiem, gājāt tajā un to iemēģinājāt? 
- Nē, pirmajā uzreiz ne, bet nākamajā gan. Visvairāk par to bija gandarīts vīrs. Kā jau jauna lieta – viss smaržoja pēc koka! Patīkami, jauki. Joprojām par savu pirkumu nebeidzam priecāties. 
- Pirti nopirkāt 2015. gada septembrī, tas n#
Pagaidām ar pirti esam apmierināti – nekādu sūdzību nav.
- Vai jūs nesatrauc ugunsdrošība?

- Mēs uzreiz to apdrošinājām. 
- Kāds ir jūsu ģimenes pēršanās rituāls? Darat to ar slotiņām?
- Mans vīrs ir Ivans, kas, latviski sakot, būtu Jānis. Līdz ar to uz Jāņiem mums ir daudz meiju, kuras pēc tam tiek pārstrādātas un sasietas slotiņās. Mūsu slotiņas ir no bērza, ozola zariņiem. Dārzā aug piparmētras – arī tās pieliekam klāt.
- Vai pietiek ar tām, ko paši sasienat, un klāt nepērkat? 
- Jā – mums pietiek. Vīrs sarēķina, cik būs sestdienas, tad pa divām uz katru tās arī tiek sarūpētas. Vēl aizbraucam, sagriežam zariņus, tā, lai nav jāpērk, lai pašiem priekš sevis pietiek. 
- Un ko vēl pirtī izmantojat? Varbūt kādas ēteriskās eļļas, skrubīšus, medu?
- Jā, ēteriskās eļļas mēs pielejam klāt ūdenim, ko met virsū uz akmeņiem. Šobrīd mēs esam iecienījuši lavandu. Arī no savām piparmētrām uztaisām tādu kā novārījumu – to pievienojam ūdenim un padzirdinām akmeņus. Pirtiņa jauki smaržo pēc piparmētrām. 
Ar to ieziešanos ir tā – kā nu kurš vēlas. Viens smērējas ar sāli, cits – ar medu. Tad mēs vēl nopirkām speciālus skrubīšus.
Es pati gan cenšos tā dabiski – ne ar ko nesmērēties. Turklāt arī pirtī eju mazākā temperatūrā – sāku ar 60 grādiem, un tad lēnām, lai poras atveras.
- Un cik bieži jūs vispār palutiniet sevi ar pirti? 
- Mēs ar vīru katru sestdienu, savukārt svētdienās to parasti dara dēli, ja pie viņiem atnāk draugi. Bet, ja kāds ciemojas pie mums, tad savukārt citreiz peramies arī piektdienās. 
Es pati neesmu liela pirtī gājēja. Kā sacīt jāsaka, lielā karstumā man paliek par grūtu. Es, protams, varu pirtī ieiet, bet nevis tā kā vīrieši trīs četras reizes karsēties un nākt ārā. 
Visērtāk pirtiņā vienlaikus jūtas četri cilvēki, jo tad viņi viens otram nemaisa. Teiksim, ģimenei ar diviem bērniem, kā tas ir mums, tāda pirtiņa ļoti laba. Protams, ja grib, tajā var satilpt arī vairāk – vieni peras, citi tai laikā sēž priekštelpiņā vai uz terasītes. Un tad samainās. 
Šī vasara ir gana izdevusies, tāpēc pērties iznāk tā mazāk – kad ārā plus 30 grādi, kāda gan iešana pirtī! Tad drīzāk aizšaujam uz ezeru. 
- Kā vispār jums ir ar ūdeni? Pēc pirts jau vienmēr gribas ielekt kādā dīķī vai kaut kur citur atveldzēties! 
- Dzīvojam pašā Smiltenē, līdz ar to nekāda dīķa mums blakus nav. Iztiekam, kā ir. Dušas mums pirtī arī nav (paši to negribējām, jo tad vietas būtu mazāk), tāpēc pēc pēršanās mēs vienkārši kārtīgi aplejamies ar ūdeni un tādā veidā noskalojamies. Pirtiņai tas pievilkts no ūdensvada, līdz ar to ar spaiņiem nav jāstaipa. Iekšā ielikām caurulīti, kuru ziemā ielaižam speciāli šim mērķim ieraktā grodā, lai ūdens nesasaltu. 
- Kā jums šķiet - cik nozīmīgi organismam ir pirts rituāli?

- Tā kā vīram visa darba nedēļa paiet darbā, tad pēc pirts viņš vienmēr jūtas možs. Viņam rodas tāda kā otrā elpa. Arī man pašai patīk – es gan nevaru pirtī ilgi uzturēties, bet pats process, tas, ka esi nopērts, ir gana patīkams. Kad ej vannā vai dušā, tu to muguru īsti nevari nomazgāt, jo rokas nesniedzas. Bet, ja esi izpērts ar slotiņu, sajūta pavisam savādāka. 
Uzreiz pēc pēršanās varbūt izej tāds paguris, bet pēc tam parādās mundrums. Tā vai citādi, nākamajā dienā pēc pirts jūties kā no jauna piedzimis. 
- Vai bija tādi pārsteigumi, kas jūs iepriecināja? 
- Gan paši saprotam, gan citi teic, ka pirts izskatās ļoti skaista. 
Arī lkrāsu esam izvēlējušies pareizo – mūsu dzīvojamajai mājai ir sarkanīgs jumts, līdz ar to pirtiņa labi sader kopā. 
- Un ko jūs darītu savādāk, ja pirts būtu jāpasūta tagad? 
- It kā nekas nav tāds, kas mūs neapmierinātu. Un mēs pat neesam neko tādu atraduši, ko vajadzētu citādi. 
- Kādus labākos vārdus par savu pirti esat dzirdējusi? 
- Ka pie mums iederas kā eksterjers, ka daudzi pie savas mājas arī tādu vēlētos. Būtībā visiem tāda pirts patīk. Cilvēki saka: jauki, jums viena veselīga, izskatīga lieta pagalmā!
- Vai kādam jau esat šādu pirti ieteikusi? 
- Daudziem draugiem, kuri pie mums nākuši, skatījušies. Bet viņiem īsti nav kur tādu nolikt. Pirts vietas ziņā tomēr kaut ko prasa – vajadzīgs plašs pagalms. Daudziem ir dzīvokļi un varbūt arī tikai mazdārziņi. 
- Un kāds ir jūsu novēlējums tiem, kam patīk pērties un kas varbūt arī domā par savas pirts iegādi?
- Varu novēlēt viņiem atrast savu variantu, kas pašiem patiktu. Sak, tad jau patiks arī citiem. Sakrāt naudiņu, jo tomēr tā pirtiņa savu tiesu izmaksā. Un būt tikpat apmierinātiem, kādi esam mēs
http://www.pirts.net/

otrdiena, 2016. gada 5. jūlijs

баня бочка плюсы и минусы

Анфиса, 60 лет, огрский район: «Я балдею! У меня в этой бане время останавливается!»
Да хоть каждый день переставляй!

«Более 30 лет на нашем участке стояла русская баня. Деревянный отдельный домик. На 50 сотках он хорошо вписывался в ландшафт. Но годы сделали свои дело, отслужившую верой и правдой нашей семье баню, пришло время менять. Мы уже успели выкопать прудик, все-таки площадь позволяет. Пожалуй, это была главная причина, почему я отдала предпочтение бане-бочке, ведь ее можно было поставить прямо на берегу водоема, а при желании, в зимний период перенести поближе к дому или вообще куда душа пожелает.

Баня-бочка для меня достаточно революционное решение. Я выросла в Латгалии, где староверы чтили банные традиции и ритуалы. Детьми мы еще не понимали, что в бане очищается не только тело, но и дух. Для нас главное было быть чистыми. Видимо, эта философия жизни настолько впечатлила меня, что свою карьеру построила в санпединстанции, где проработала 21 год. Так что о чистоте знаю не понаслышке.
Вместо строительства и сруба
Появление новой бани открыло свежую страницу. Это не просто приобретение, а память об ушедшем сыне. Это по его инициативе я начала изучать вопрос о строительстве. К сожалению, он не успел. Я просто исполнила его волю.
Несмотря на укоренившиеся банные традиции, родом из детства, я была рада изучить современные предложения. В этом помог Интернет. Вначале, конечно, искала возможности построить или привезти, скажем, готовый сруб из Латгалии. А кто бы его собрал? А дверные и оконные проемы кто сделал бы? И сколько это в конечно итоге стоило бы? Не хотелось устраивать целую эпопею. Интернет раскрыл множество вариантов и запутал одновременно. Сколько модификаций! Внимание привлекли передвижные бани-бочки. Правда, инновационный подход несколько смущал – а где будет топка? И как все помещается на такой небольшой площади? Как провести электричество? Естественно, это все уже было продумано.
Маленькая да удаленькая
Как настоящая женщина, в первую очередь я выбрала красивую баню, с небольшой террасой под козырьком. Так и говорю: «Козырек мой любимый. Каждый день на него любуюсь». Он послужил решающим мотивом, почему заказала баню именно у Игоря Балодиса. У других производителей такой архитектурной эстетики я не наблюдала. И цвет у меня какой! Мохагон! Мне теперь все в округе хочется сделать такого оттенка – пристройку к дому, сарайчик. Своей очереди ждет старая баня. Рука не поднялась снести ее, с ней так много связано. По прямому назначению она использоваться больше не будет, у меня другие планы на этот домик.
Не всегда что красиво снаружи, функционально внутри. Но это совсем другой случай. Когда позвонила Игорю, с первых слов поняла, что мне не стоит беспокоиться – ребята уже давно все продумали, чтобы баня радовала и верно служила. Она очень быстро нагревается, прекрасно держит тепло. Есть возможность сделать сухую баню, как сауну, или русскую.
Мне оставалось только выбрать цвет, размер, расположение окон, скамеек. Подумала, что 4 метров мне вполне хватит. И правда, здесь поместилась не только парная, но и предбанник с откидными скамеечками – ставишь, когда удобно, и столиком. Но это зимой. Летом, конечно, хочется посидеть под козырьком, полюбоваться на пруд или сигануть туда с разбега, когда хорошенько прогреешься. Душ я не ставила. Зачем? Я из ведерок люблю, по старинке. А в конце в пруд или снегом обтереться зимой.
Банный день - суббота
На террасе поставили лампочку с датчиком – загорается только когда кто-то заходит. Благодарна за эту рекомендацию, действительно очень удобно. От панорамного окна я отказалась, мне на улице нравится сидеть. А вот с маленькими окнами в парилке я прогадала. Игорь предлагал открывающиеся, а я подумала зачем – ведь всегда можно просто открыть двери, чтобы просушить баню, а для циркуляции кислорода хватает хорошей вентиляции. Хватает, но лучше бы послушала Игоря. Тем не менее, меня радует тот факт, что в парилку поступает естественный свет. А если вечером долго засидишься, можно лампочку включить.
Я вообще любитель вечерних банных ритуалов. Как правило, по субботам. Иногда и посреди недели устраиваем с сестрой пропарку. В бане как будто время останавливается. Мама наша, которой 85 лет, тоже любит баню. Говорит, это ее секрет долголетия. Только нужно по науке делать все.
А помыться, а омыться
Обычно ритуал у нас занимает часа два. Вначале хорошенько пропаримся. Потом веничком. Никогда не покупаем их, только собираем. В округе много прекрасных берез, дубов. Летом паримся со свежими веники, на зиму засушиваем, на втором этаже в доме много места для этого. Заранее чай готовим, ведь очень важно в бане употреблять много жидкости. Не скрою, я большой любитель кофе, но после бани стараюсь не увлекаться, все-таки там простая вода нужна или чай травяной. Мы его завариваем на собранных в огороде листьях мяты, смородины, малины. Удивительный аромат, вкус и польза. Скрабы и маски я не люблю. Кожа после пара и веника и так прекрасно очищается.
С годами я поняла, в чем главная суть бани – не помыться, а омыться. Эта два совершенно разных подхода. Раньше верили, что в баня даже грехи свои выгнать можно. Я старовер, не знаю, как на счет грехов, но накопленный негатив точно выходит. И хорошо, если банька погорячее, градусов 90. Потом и в пруд прыгнуть легче. Даже осенью. Выходишь из воды и как заново родился. Я топлю баню при любой погоде. Не представляю уже свою жизнь без бани.
Без лишних хлопот
Когда 9 лет жила в Англии, мне не хватало своего участка, своей баньки. Но и там умудрялась хотя бы раз в месяц находить возможность попариться в общественной бане. И внучку приучала, у нас в этом плане преемственность поколений. Снимали на пару часов, чтобы никого не было. Только мы. Не люблю, когда много людей. В моей бане может сидеть четыре человека, но париться только двое. Вообще комфортнее, когда двое. Я не жалею, что взяла такую маленькую. Баня – это интимный ритуал. И даже когда ко мне приезжают друзья, мы по очереди в парилку заходим.
Хотя баня у меня появилась месяц назад, уже многие друзья успели оценить, соседи интересовались. Они видели, как устанавливали. Удивлялись, как можно все сделать за 15 минут. А я не удивляюсь. Я просто доверилась профессионалам, и они все сделали без лишних хлопот. Баня-бочка ни в чем не разочаровала меня, это такое же качество, как и при строительстве домика под парику. Она также дышит. И этот аромат дерева… Я балдею. Молодцы ребята. Придумали же!
Единственное, не верила, что баню сделают за две недели. Наверное, заманивают просто так клиентов – решила я и мысленно представила месяца полтора, главное – чтобы к середине лета было. Но ровно через две недели мне позвонил Игорь и сказал: «Встречайте, едем устанавливать!» Ну, как тут не радоваться!
Я, правда, не могу найти минусов. Может они появятся зимой? Или спустя время? Интересно, как поведет себя дерево, топка. Пока слишком мало времени прошло. На данный момент я испытываю эйфорию. Сбылась давняя мечта. И сбылась даже в лучшем виде, чем я сама могла предположить.

Такое ощущение, что теперь все на нашем участке крутится вокруг новой бани. Это как центр притяжения, привлекательный акцент, все соседи глазеют. 30 лет уже этой земле. И благодаря бане по возвращению с Англии у меня появился стимул совсем по-другому обустраивать территорию и свое пространство. Уже не позволительно уехать и все забросить. Слишком большая это работа – восстанавливать и облагораживать. В город мне больше не хочется. Я так полюбила это место, что теперь хочу жить только здесь, со своей банькой. 

sestdiena, 2016. gada 2. jūlijs

atsauksmes par mucveida pirtīm

Pirts muca – tiešām ātrs variants
Aināram Dārzniekam Madonā pieder savs bērnu preču veikaliņš. Paralēli tiešajam darbam viņš apguvis arī pirtnieka prasmi. Lai būtu iespējams to pielietot praksē, viņš iegādājies pirts mucu, kurā pērt ne tikai radus, draugus, paziņas vien, bet katru pirtsmīli.

- Jūs esat sertificēts pirtnieks. 
- Jā, esmu pabeidzis akreditētu profesionālās izglītības iestādi „ Pirts Skola” – vispirms kā pirtnieks, bet šopavasar ieguvu arī pirts meistara apliecību. 
Starp citu, biju viens no pirmajiem šīs skolas audzēkņiem, kad pirms sešiem gadiem tā tika dibināta. Visu šo laiku gan nemācījos – starp šiem abiem arodiem bija vairāku gadu pārtraukums. 
- Izstāstiet, kas jūs pamudināja apgūt pirtnieka profesiju? 
- Pirts lietas visu mūžu mani ir saistījušas un interesējušas. Gribēju pamācīties un saprast, kā šis process notiek, kā pareizi jāper, kā jādarbojas ar slotiņām, enerģijām, kādai vispār jābūt pirts kultūrai.
Vienā žurnālā izlasīju reklāmiņu – aicinājumu nākt mācīties uz „Pirts skolu”. Neko daudz nedomāju – sapratu, ka tā ir lieliska iespēja kļūt par profesionālu pirtnieku.