trešdiena, 2013. gada 29. maijs

INDIVIDUĀLĀ KONSULTĀCIJA

Jūs esat uzņēmējs un un saprotat  ka jūsu bizness var ienest daudz vairāk naudas kā tas ir šobrīd.Taču Jūs nevarat saprast, kā to panākt.
Skaidrs ka vajag izdarīt daudz ko...Aktīvi meklēt un atrast jaunus klientus,un ar esošajiem produktīvi jāstrādā, un pārdevējiem jāiemāca pareizi runāt, un vēl miljons nepieciešamu darbību kurām tik katastrofāli nepietiek laika...
Esmu drošs ka Jūs jau esat izlasījis kaudzi gudru grāmatuun apmeklējis ne vienu vien semināru un it kā kopējā bilde ,ko darīt ,ir skaidra,taču vēl pāris jautājumu nedod mieru.

 Kā palielināt pārdošanu ,konkrēti Jūsu biznesā ?

 Pie kā ķerties pirmkārt?Kuri ir paši kritiskākie momenti ?

trešdiena, 2013. gada 8. maijs

Lorda Kelvina tests



19 gadsimta beigās angļu fiziķis Viljams Tomsons, nākamais Lords Kelvins, izstrādāja un nopatentēja paaugstinātas drošības kompasu. Pirmais kam piedāvāja savu izstrādājumu bija Britu kara flote, taču ierēdnis, kurš izskatīja šo piedāvājumu noraidīja šo projektu.
Uz Kelvina jautājumu par noraidījuma iemesliem, ierēdnis, atbildēja , ka kompass izskatās pārāk  trausls lietošanai uz jūras.
Atbildes vietā Kelvins BLIEZA kompasu pret zemi, pēc tam pacēla to un pasniedza ierēdnim. Kompass turpināja darboties un šādi tika noņemtas šaubas par kompasa drošību un 1888 gadā Kelvina kompasa modelis tika ieviests Britu kara flotes arsenālā.
Kaut ko līdz īgu var izmantot pārdodot daudzus produktus un pakalpojumus. Nevis aprakstīt vārdos ,bet uzskatāmi parādīt sava produkta priekšrocības.
Izstādēs esmu redzējis, ka atbildes vietā ,uz jautājumu ,par Pakešu logu drošību ,firmas pārstāvis iedod apmeklētājam futbola bumbu un piedāvā kasti konjaka, ja ar desmit mēģinājumiem varēsit sasit šo logu!
 Vēl par veidiem, kā varat izmantot šo paņēmienu savā biznesā ,Videokonferencē „"Knifi, kā pārvērst apmeklētāju pircējā " 9 maijā plkst 21:00
http://1489944.videoconference.talkfusionlive.com/golive/m/LDQdXIpqw5MJpxRN

pirmdiena, 2013. gada 6. maijs

Piedāvājums par labu sev.



Paņēmiens lai efektīgi „aizvērtu darījumu”  Tā būtība ir... Ka no brīža kad potenciālais klients izrāda interesi par Jūsu preci vai pakalpojumu Jūs (pārdevējs) sāk uzvesties un sarunāties ar pircēju tā, it kā tas jau būtu pieņēmis lēmumu par pirkumu.
Pārdevējs, it kā, izdara pieņēmumu, ka pircējs vēlas pirkt preci, nevis vienkārši painteresēties. Pārdevējs neiesaka nopirkt preci, bet atbalsta izdarīto izvēli.
Neuzdod jautājumu : Vai pirksiet ? Bet jautājumus (no sērijas) Cik daudz Jums ? Jums iesaiņot kā dāvanu? Maksāsit ar karti ? Kur Jums piegādāt ? u.t.t. – uzdod jautājumus kurus uzdotu ja darījums jau būtu noticis. Runā, nevis  kategorijās „JA” ,bet kategorijās „KAD” – it kā, par jau atrisinātu lietu – nevis „Ja Jūs izdarīsit pirkumu” ,bet kategorijā „Pēc tam kad Jūs izdarīsit pirkumu...” Pēc savas iniciatīvas aizpilda pasūtījuma formu un nejautā apmeklētājam vai viņš vēlas izdarīt pirkumu tikai norāda kas un kā jādara lai saņemtu pirkumu.
Īsāk sakot, uzvedas tā, kā darītu tad kad pircējs jau būtu pateicis „ŅEMU”
Pievērsiet uzmanību tam, ka Pārdevējs neizmanto nekādus manipulatīvus gājienus, viņam nav nepieciešams apgūt nekādas runas tehnikas, triku, jāpārvalda NLP tehnikas un studēt D.Karnegi grāmatas. (iesaku izlasīt)
Viņš uzvedas pavisam dabiski, dara to ko vienmēr – vienīgā starpība, ir tā ka Viņš negaida klienta piekrišanu, Viņš paredz to.
Vai tas darbojas vienmēr ? Protams ka NE ! Neeksistē paņēmiens ar 100% efektivitāti. Taču izmantojot „Piedāvājumu par labu sev „ spiediens izskatās pietiekami maigi, daļa pircēju to vispār nepamana  (gan jau, ka atcerēsities, šo pielieto daudzi). Ja kāds sāk protestēt, iebilst, ka negribu, nemaz negatavojos šo pirkt – Pārdevējs vienmēr var „ieslēgt atpakaļgaitu” atvainojiet ,Dieva dēļ! Es kļūdījos, es biju pārliecināts ka Jūs vēlaties pirkt šo lielisko DVD ar videokonferences „Knifi ,kā pārvērst  apmeklētāju pircējā ” ierakstu.Vēl ņemot vērā ka tam šodien ir atlaide,un tas maksā (videokonfences laikā ) 17,- LVL .un tas vēl nav viss, jo dāvanā Jūs saņemsit iespēju piedalīties, Pārdošanas procesu audita izspēlei savai firmai ,pilnīgi par velti.(piedalās visi kuri iegādājas DVD videokoferences laikā )
Un pāriet uz citu paņēmienu !
Ņem un dari !
P.S. Videokonference "Knifi, kā pārvērst apmeklētāju pircējā " 9 maijā plkst 21:00
http://1489944.videoconference.talkfusionlive.com/golive/m/LDQdXIpqw5MJpxRN

ceturtdiena, 2013. gada 2. maijs

Biznesā peļņu dod nevis apmeklētāji, bet pircēji



Kā „aizvērt” pēc iespējas vairāk darījumu ?

Jūsu reklāma ir piesaistījusi potenciālo klientu un Viņš ir Jūsu veikalā vai ofisā! Vai tieši otrādi Klients ir uzaicinājis Jūs pie sevis!
Tas ir labi, taču nepietiekami!  Jums vajag nevis apmeklētājus, interesentus, bet pircējus! Ne velti viens no biznesa efektivitātes rādītājiem ir – konvertācijas koeficents, skaitlis, kurš parāda cik cilvēku no simts veikala apmeklētājiem iziet no veikala ar pirkumu.
Tieši pārdošana, ne ražošana vai pakalpojumu sniegšana ienes Jūsu firmā naudu.
Tāpēc nav brīnums, ka pārdošana ir – māksla un īstam profesionālim pārdošanā, aiz muguras ir daudz treniņu, izlasītu grāmatu, pabeigtu kursu, apmeklētu semināru, videokonferenču ,mēģinājumi „kaujas laukā” un katram ir sava amata „Knifu” kolekcija.
Ir arī jau pārbaudīti dzīvē un pieejami jebkuram paņēmieni, kuriem nav nepieciešams dārgs aprīkojums, ne speciālas zināšanas, ne pārdevēja personīgā meisterība. Jūs  varat pamēģināt izmantot šos paņēmienus jau šodien – un šodien pat jau skaitīt rezultātus.

Atceries ka, tāpat kā daudz ko šajā dzīvē,  paņēmienus vajag testēt, pielāgot  tieši Jūsu uzņēmuma specifikai,  tieši Jūsu produktam vai pakalpojumam. Izvēlies vienu un patestē dienu – divas ,paskaiti guvumu ,kā tas darbojas darbā ar Jūsu potenciālajiem klientiem un ņem nākamo. Ir vairāki vienkārši veidi kā pacelt konvertācijas koeficentu, par kuriem Jūs pat iespējams zināt, tik neesat pamēģinājuši pielietot dzīvē. Tie efektīgi darbojas un ir pielietošanas vērti !
 Lūk pāris piemēru !!! Ņem un dari !
·        Piedāvājums par labu sev.(http://igorsbalodis.blogspot.com/2013/05/piedavajums-par-labu-sev.html)
·        Un tas vēl nav viss...(http://igorsbalodis.blogspot.com/2013/05/un-tas-vel-nav-viss.html )
·        Cena vai izmaksas

P.S. Par šo tēmu turpināsim 9 maijā plkst 21:00 videokonferencē " Knifi, kā pārvērst apmeklētāju pircējā "

Divas nākotnes



Ja galvenais iemesls, lai pirktu Jūsu produktu klientam ir – naudas ieguvums, tad efektīgs pārliecināšanas veids ir – paņēmiens, žonglēšana ar cipariem „Divas nākotnes”. Paņēmiena būtība ir tāda ka Jūs paralēli, divos stabiņos veicat aprēķinus kuros atspoguļojat divus nākotnes variantus :
variants, kad klients ir iegādājies Jūsu preci vai pakalpojumu un variants kad viņš to nav izdarījis. Katram variantam pierakstiet situāciju uz šo brīdi. Un situāciju izdevumi un ienākumi uz nedēļu, mēnesi – stāvokli termiņa beigās, kas ir ērts Jūsu aprēķiniem.
Kreisajā pusē (tieši kreisajā) – piedāvājiet skaitļus, gadījumam ja darījums nenotiks. Labajā – ja darījums notiek. Un kopā ar klientu izskaitļojiet situāciju.
Piemēram :
Pieņemsim, ka Mēs ar Jums apspriežam Jūsu interesi veikt Pārdošanas procesu auditu savam uzņēmumam. Jūs jau esat lasījis manu e-grāmatu „3 slepenie soļi peļņas palielināšanai Tavā biznesā” ,Jūs esat piedalījies videokonferencēs „5 pamatelementi pārdošanā” , Klienti uz haļavu”, izmantojis” prāta kartes” ,kuras var saņemt videokonferencēs un esat sapratis, ka Jums nepieciešams Pārdošanas procesu audits, kura cena ir 79.-LVL
Mēs tiekamies, es atveru piezīmju bloku un pārvēršu mūsu sarunu ciparos. Cik daudz naudas mēnesī Jums ienes Jūsu bizness?
Jautāju es.
Pieņemsim, ka Jūs atbildat kaut ko aptuveni šādu : 2-3 tūkstoši lati mēnesī.
Tā kā Jūs nosaucāt divus skaitļus es rīkojos uzmanīgi un izvēlos to, kuram Jūs visticamāk, piekritīsit.
Tātad varu pieņemt divi tūkstoši latu par Jūsu vidējo peļņu mēnesī ?Jūs piekrītat un es ierakstu šo skaitli savā piezīmju blokā.
Pēc tam es Jums saku „Daudziem šis Pārdošanas procesu audits  un rīcība pēc situācijas noskaidrošanas ir palīdzējis pacelt peļņu par vairākiem desmitiem procentu. Ir bijuši arī tādi klienti, kuru bizness palielināja peļņu vairākkārtīgi. Kā Jūs domājat vai veicot Pārdošanas procesu auditu un pēc tam uzlabojot ,papildinot pārdošanas kanālus un veidus Jums izdotos palielināt savu peļņu par desmit procentiem? Ja Jūs atbildēsit apstiprinoši , es ierakstīšu šo skaitli piezīmju blokā. Ja Jūs nepiekritīsiet es jautāšu vai šis skaitlis varētu būt 7% vai 5% un tā uz leju.
Tas variants, kuru Jūs apstiprināsiet tiks izmantots aprēķiniem.
Pieņemsim, ka Jūs apstiprināt, ka pēc Jūsu domām, Pārdošanas procesu audits un uzsākot ieviest, jaunus pārdošanas veidus Jūsu biznesā, Jūs varētu palielināt savu peļņu mēnesī par četriem procentiem un es pierakstu šo skaitli. Un tad saņēmis apstiprinājumu no Jums par skaitļiem, es sākšu aprēķinu.





trešdiena, 2013. gada 1. maijs

Un tas vēl nav viss ...



Mums ļoti lielā cieņa ir lietu secība, sava vārda turēšana, prasme palikt pie sava.
Tādēļ daudziem cilvēkiem, vārdi : „Man nebija taisnība” vai „Es pārdomāju” ir tas pats, kas, atzīties savā muļķībā vai vājumā.

Šeit arī slēpjas, briesmas pārdevējam vai pārrunu vedējam.
Ja jau pašā sarunas sākumā, sarunu partneris ir pateicis „NĒ !” ,tad pēc tam viņš var turēties pie šī sava lēmuma, pat ja, sarunas gaitā lieliski saprot, ka sākumā kļūdījies.

Profesionāli pārdevēji, kuri nodarbojas ar aktīvo pārdošanu, izmanto īpašu paņēmienu : „Un tas vēl nav viss...”,lai palīdzētu pircējam tikt ārā no šī „stūra”, kurā viņš pats sevi ir iedzinis.

Šī paņēmiena būtība ir...,ka vienu- divus svarīgus ,spēcīgus argumentus pietaupīt un neteikt jau sarunas sākumā, tie tiek taupīti gadījumam ja vajadzēs pārliecināt klientu.

Sarunas sākumā tiek pasniegts „pirmais ēdiens” par labu pirkumam. Ja pircējs atsakās ,pārdevējs cenšas „mīkstināt” situāciju ,atrast pirkuma plusus ,argumentēt pretenzijas.

Un ja redz, jūt, ka pircējs, kaut arī piekrīt šiem argumentiem, bet spītīgi paliek pie sava pārsteidzīgi pieņemtā un paustā lēmuma, tad tieši šeit var noderēt šis paņēmiens, kuru pielieto :

„Starp citu – un sit sev pa pieri,- „Jūs taču vēl nezināt,... ”vai „Es taču Jums vēl nepateicu, ka ...”
Un tad pircējam tiek sniegta iespēja mainīt viedokli. Jo tagad, tā vairs nebūs atteikšanās no saviem vārdiem, cilvēkam nebūs sajūta, ka Jūs likāt viņam mainīt viedokli.

Vienkārši, atklājās jauni fakti, kuri, principā maina lietas būtību – un šo jauno faktu „gaismā”, vecais lēmums var tikt pārskatīts. Un bieži jau parakstot līgumu, klients Jums teiks: „Ko tad Tu uzreiz neteici, ka ...”
       Taču patiesībā, ja Jūs uzreiz būtu pateicis, jau pašā sākumā, ka ..... Darījums visticamāk nebūtu noticis.

Veidus, kā vēl, profesionāli pārdevēji pielieto šo paņēmienu apskatīsim 9 maijā plkst.21 Videokonferencē „Kā apmeklētāju pārvērst pircējā „http://1489944.videoconference.talkfusionlive.com/golive/m/LDQdXIpqw5MJpxRN
Kā rāda prakse, šis vienkāršais paņēmiens, ļoti ievērojami palielina darījumu noslēgšanas daudzumu.
Ja Jums ir pieradums, „izšaut” klientam visus argumentus par preces/pakalpojuma labumiem jau sarunas sākumā, pamēģiniet atstāt vienu-divus spēcīgus „trumpjus” rezervē lai izmantotu kritiskā situācijā.
http://1489944.videoconference.talkfusionlive.com/golive/m/LDQdXIpqw5MJpxRN ŅEM UN DARI !